Dažnai šiame laikraštyje mes atsakome į jaunimo, šeimyninio gyvenimo ir kitus įvairiausius rūpimus klausimus. Bet kartais gal būtų dar naudingiau ir įdomiau, jeigu patys skaitytojai stengtųsi vienas kitam į tuos klausimus atsakyti. Šį metodą jau taip pat vieną kitą kartą esame vartoję. Atsakymų, žinoma, visuomet ateina, bet labai maža. Gal būt, daugelis skaitytojų rimtai į tokį klausimą nežiūri, mano, kad tai yra tik savos rūšies žaidimas. Kiti gal ir supranta, kad būtų gera ką nors atsakyti, bet neprisirengia.
Kiekvienas žmogus turėtų stengtis ne tik sau naudos ieškoti, bet ir kitiems, kiek galima, padėti. Taigi, būtų labai naudinga vieni su kitais pasidalinti savo žiniomis, savo patirtimi, savo nuomonėmis. Jaunimas mėgsta parodyti iniciatyvos, mėgsta pareikšti savo nuomonę, nori kitiems būti naudingu. Todėl į jaunimą ir kreipiamės su keletu visiems įdomių klausimų. Už atsakymus bus dėkinga ne tik redakcija, bet ir skaitytojai. Geriausius ir įdomiausius atsakymus ateinančiuose numeriuose spausdinsime. Be abejo, kad į šiuos klausimus gali atsakyti ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji. Būtų mums kaip tik naudinga matyti, kaip tuos pačius klausimus sprendžia jaunimas ir kaip suaugusieji. Štai keli klausimai:
1. Koks skirtumas tarp amerikiečių (arba ir kitų šalių) ir lietuvių berniukų ir mergaičių? Ar galima mums ko nors iš amerikiečių pasimokyti? Kuo mūsiškiai geresni ir kuo blogesni už amerikiečius? Ar jaunimas turėtų stengtis su kitataučiais draugauti, ar vengti su jais susitikti?
2. Ar pateisini tuos, kurie sukuria mišrias šeimas (pvz., lietuvis su svetimtaute, katalikas su nekatalike)? Jeigu manai, kad tai yra blogas reiškinys, kaip nuo jo būtų galima mūsų jaunimą apsaugoti?
3. Kurios jaunimo organizacijos dabar mums yra geriausios ir naudingiausios? Ko jose trūksta, ko būtų galima pageidauti? Gal manai, kad reikėtų kokios nors naujos organizacijos? Dėl ko daug jaunimo nepriklauso jokiai organizacijai? Koks yra skirtumas tarp organizuoto ir neorganizuoto jaunimo?
4. Ar moteris yra religingesnė ir pamaldesnė už vyrą? Jei taip, tai nuo ko tas priklauso?
5. Kokiame amžiuje žmogaus religingumas yra intensyviausias?
Šie du paskutiniai klausimai yra taikomi ne tik jaunimui, bet ypač suaugusiems. Dar noriu pridėti neseniai gautą vieno jaunuolio klausimą.
Būtų malonu, kad ir į jį atsakytų pats jaunimas. Štai ką tas jaunuolis rašo:
"Esu 20 metų jaunuolis. Jau treji metai draugauju su 18 metų mergaite. Kartais tenka susitikti ir su kitomis, bet visados galvoju tik apie ją. Kiekvieną rytą ir vakarą su ja esu savo maldose. Dažnai einu Šv. Komunijos, ir tada būnu su ja savo mintyse. Noriu, kad ją Dievas globotų, kad ji būtų tokia, kokios Jis nori. Norėčiau prisipažinti, kad ją myliu, bet vis bijau. Jaučiuosi jos nevertas. Nuolat apie ją galvoju, ir ji man yra lyg angelas sargas. Apie ją pagalvojęs, lengvai nugaliu visokias pagundas, nes aš noriu išlikti toks, kokio ji nori. Tad patarkite, ką daryti, ar jai prisipažinti?
Atsakymo laukiąs Algis".
Tad laukiame atsakymų. Nebūtina atsakyti į visus klausimus. Galite pasirinkti tokius, kurie jums labiau prie širdies. Jums iš anksto dėkingas
Redaktorius.